SkiArena

Facebook
 

Počasí na některých horách

Počasí – Jeseníky

po

14
Polojasno

út

18
Skorojasno

st

16
Jasno

Počasí – Šumava

po

17
Jasno

út

21
Skorojasno

st

22
Skorojasno

Zimní sezona je v plném proudu a zcela určitě se chystáte s dětmi na hory. Plánujete svěřit své dítě lyžařské školičce?
 

 

Na co si dát pozor při výběru lyžařské školky

Přestože se spolu s výukou lyžování rodiči prohlubuje vzájemný vztah a důvěra a rozvíjení vzájemné sebekontroly, dítě se ve školičce naučí nejen skvěle lyžovat, ale učí se také kontaktu s cizími dospělými lidmi, cizími dětmi a začne se spoléhat více na své schopnosti. Získávání nových lyžařských dovedností by pro dítě mělo být přínosem.

Jak staré dítě můžeme začít učit lyžovat?

Ideální doba pro výuku lyžování je ve věku kolem čtyř let, z hlediska fyzického vývoje je dobré dodržet věkovou hranici tří let.

Před výběrem lyžařské školy a kvality jejich instruktorů je dobré pozorovat práci jednotlivých instruktorů a vybrat si toho ideálního přímo na svahu. Všímejte si toho, na jakém svahu výuka probíhá (sklon, šíře, délka, apod.). Důležitá je i zaplněnost svahu malými lyžaři a jejich instruktory, na svah by neměli vjíždět bezohledně sjíždějící lyžaři a jiné děti na saních. Zjistěte si, jaký počet dětí má na starost jeden instruktor, pro úplné začátečníky je nejlepší výuka individuální.

Délka lekce

První seznamovací lekce s lyžemi a botami by neměla trvat déle než 10 minut. Děti si vyzkouší "ťapkání" na rovince a opravdu mírném kopečku. Pro tyto první kroky jsou nejlepší lyže FirstStep, ke kterým nepotřebují lyžařské boty.

Úraz v lyžařské školičce Úraz dítěte v lyžařské škole je velmi vzácnou situací. Má-li škola pojištění se informujte předem, popřípadě dítěti sjednejte úrazové pojištění.

Při výuce dítěte ve školičce se raději vzdalte, pokud vás bude mít stále na očích, mohlo by být nepokojné a při každém pádu by se vás nejspíš s pláčem dožadovalo. Nejlepší je pozorovat dítě z místa, odkud vás neuvidí.

 

 

 

Poslat odkaz mailem
Poslat odkaz e-mailem

 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Facebooku

 

Dát odkaz na Twitter
Dát odkaz na Twitter